Philips AMF220/15 wyposażony jest w osobne tryby:
wentylacja/oczyszczanie
grzanie
Nie ma trybu automatycznego
Jest timer,
Jest wskaźnik stężenia pyłów zawieszonych PM2,5
Jest termometr
Jest regulacja kąta obrotu – oscylacyjna głowica (zakres ruchu do 350°),
Jest trzystopniowa regulacja mocy wentylatora 7,5W, 15W i 25W, oraz 3 poziomy ogrzewania: 1250W, 1500W i 2200W.